Powiatowy Urząd Pracy
w Giżycku

Powiatowy Urząd Pracy
w Giżycku

Ułatwiania dostępności

Wybierz język

Polski

Odnośniki

Kontakt

11-500 Giżycko, ul. Gdańska 11
woj. warmińsko- mazurskie

tel. 87 429 64 40, fax 87 429 64 75
email: olgi@praca.gov.pl

    ul. Gdańska 11      Warmińsko - Mazurskie     
    11-500 Giżycko

    tel. 87 429-64-40       fax 87 429-64-75

    olgi@praca.gov.pl

Banery

Gwarancje dla młodzieży
ZL
obiekt Flash - Reklama projektu
Laureat XVI edycji

Kalendarium

«lipiec 2017»
P W Ś C P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Statystyki

obecnie gości na stronie: 37
ilość odwiedzin tej strony: 4167
ostatnia aktualizacja tej strony:
2013.01.31 09:40
ostatnia aktualizacja w serwisie:
2017.07.21 12:36

Banery

obiekt Flash - Reklama projektu

Treść strony

Spotkanie w Miłkach

13 października br. gościliśmy w Gminie Miłki, gdzie spotkaliśmy się z lokalnymi przedsiębiorcami. Było to już trzecie spotkanie z cyklu konferencji z przedsiębiorcami powiatu giżyckiego pt. „Lokalny rynek pracy – oczekiwania i perspektywy”.  W konferencji obok zaproszonych gości uczestniczył Starosta Giżycki p. Mirosław Dariusz Drzażdżewski  i Dyrektor PUP w Giżycku p. Anna Skass wraz z pracownikami.

Zebrani zostali zapoznani z zasadnością organizacji cyklu konferencji, które mają na celu poznanie oczekiwań oraz problemów związanych z zatrudnianiem pracowników w kontekście usług świadczonych przez urząd. Przedstawiony został zarys ogólnej koncepcji Konferencji podsumowującej, na którą planowane jest zaproszenie parlamentarzystów. Starosta Giżycki podkreślił, iż to dzięki wspólnym działaniom na lokalnym rynku pracy, mamy jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w województwie warmińsko- mazurskim. Obecne spotkania mają skutkować podejmowaniem trafnych decyzji co do organizacji i finansowania  poszczególnych aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu.

Przedsiębiorcy zwrócili uwagę na czasochłonność załatwiania spraw, wynikających z biurokratycznych formalności. Oceniają, iż jest to główną przyczyną niepodejmowania współpracy z urzędem pracy. Pracodawcy skłaniają się ku twierdzeniu, że bezrobocie w ich gminie jest jeszcze niższe niż w rzeczywistości. Obserwują to podczas organizowanych przez siebie naborów do pracy, gdzie osoby "bezrobotne" nie są zainteresowane oferowanym przez nich zatrudnieniem. Zwracali uwagę na brak wykwalifikowanych pracowników w konkretnych zawodach- jako przykład podawano kelnera, który wykazywałby się znajomością jęz. angielskiego i niemieckiego. Kolejny problemem jest  okres posezonowy, ponieważ pracodawcy zmuszeni są  do redukcji zatrudnienia zwłaszcza w  branżach turystycznej.

Potwierdzili, też fakt szukania nowych, oszczędnych rozwiązań w prowadzeniu biznesu. Skłaniają się ku nowym technologiom (np. elektrownie wiatrowe), które potrafią generować spore oszczędności. Chociaż i tu wskazują, że  trzeba pokonać najpierw barierę biurokratyczną.

Zebrani stwierdzili, że obecne i przyszłe zapotrzebowanie na pracowników w gminie Miłki wyznacza na ich terenie rozwój turystyki. Zasygnalizowali, aby również Starostwo Powiatowe zaangażowało się  w promocję walorów turystycznych gminy  oraz  zajęło się poprawą  infrastruktury transportowej (budowa dróg powiatowych, udrożnienie kanałów aby możliwe było wpływanie żaglówek na jeziora "wewnętrzne" gminy).

Na zakończenie konferencji dyskutowano o systemie kształcenia zawodowego w powiecie. Jako godny naśladowania  wzór i czerpania z niego rozwiązań, Dyrektor Urzędu Pracy, wskazywała system kształcenia zawodowego w Danii. Pracodawcy stwierdzili, że w latach następnych należy kontynuować działania urzędu skierowane na pomoc w podnoszeniu kwalifikacji przez osoby bezrobotne (szkolenia) oraz  nabywanie doświadczenia zawodowego w formie organizacji staży.

Uczestnicy spotkania w Miłkach
Uczestnicy spotkania w Miłkach
Uczestnicy spotkania w Miłkach

Banery

Infolinia dla pracodawców zatrudniających cudzoziemców w Polsce

Stopka strony

Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.