Powiatowy Urząd Pracy
w Giżycku

Powiatowy Urząd Pracy
w Giżycku

Ułatwiania dostępności

Wybierz język

Polski

Odnośniki

Kontakt

11-500 Giżycko, ul. Gdańska 11
woj. warmińsko- mazurskie

tel. 87 429 64 40, fax 87 429 64 75
email: olgi@praca.gov.pl

    ul. Gdańska 11      Warmińsko - Mazurskie     
    11-500 Giżycko

    tel. 87 429-64-40       fax 87 429-64-75

    olgi@praca.gov.pl

Banery

Gwarancje dla młodzieży
ZL
obiekt Flash - Reklama projektu
Laureat XVI edycji

Kalendarium

«lipiec 2017»
P W Ś C P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Statystyki

obecnie gości na stronie: 42
ilość odwiedzin tej strony: 1672
ostatnia aktualizacja tej strony:
2016.02.03 14:38
ostatnia aktualizacja w serwisie:
2017.07.21 12:36

Banery

obiekt Flash - Reklama projektu

Treść strony

Centrum Integracji Społecznej

 

 

Centrum Integracji Społecznej w Giżycku

ul. Suwalska 21 (I piętro)
11-500 Giżycko

/CIS mieści się w dawnej siedzibie Zakładu Usług Komunalnych/
Kierownik placówki: P. Małgorzata Bogdanowicz.

 

 

CIS funkcjonuje jako samorządowy zakład budżetowy Giżycka i zostało stworzone z myślą o przywróceniu do życia społecznego i zawodowego osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym: bezdomnych, długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych, uzależnionych od alkoholu i narkotyków, powracających z zakładów karnych.Praca z nimi skupia się w pierwszej kolejności na odbudowaniu i podtrzymaniu umiejętności uczestniczenia w życiu społecznych, by w dalszej kolejności mogli odnaleźć się na otwartym rynku pracy.

Kluczowym narzędziem stosowanym w CIS jest Indywidualny Program Zatrudnienia Socjalnego, tzw. IPZS, czyli rodzaj dwustronnej umowy pomiędzy CIS, a uczestnikiem, na podstawie której uczestnik, przez okres 6 - 12 miesięcy (w uzasadnionych przypadkach do 18 miesięcy), od 6 do 8 godzin dziennie, realizuje program integracji społecznej i zawodowej, obejmujący różnorodne formy zajęć indywidualnych i grupowych. Są to przede wszystkim warsztaty przyuczające do pracy w zawodzie, aktywizujące, grupy wsparcia, indywidualne formy wsparcia z elementami terapii, a także zajęcia z przedsiębiorczości i spółdzielczości socjalnej, oraz kursy zawodowe. Każdy uczestnik realizujący IPZS otrzymuje świadczenie integracyjne refundowane z Funduszu Pracy, w wysokości 50% zasiłku dla bezrobotnych za pierwszy miesiąc uczestnictwa (tzw. „miesiąc próbny”), oraz 100% zasiłku dla bezrobotnych przez pozostałych 11 miesięcy. Ponadto uczestnicy CIS mają zapewniony: jeden posiłek dziennie, odzież roboczą, środki ochrony osobistej, badanie lekarskie oraz szkolenie BHP i ubezpieczenie NNW.

Uczestnicy CIS mogą wykonywać odpłatnie różne zadania zlecone (zarówno ze strony jednostek samorządu terytorialnego, ich jednostek jak i osób i firm prywatnych), oferując usługi:

  • opiekuńcze (nad osobami starszymi)
  • gastronomiczne (jako pomoc kuchenna)
  • ogólnobudowlano-produkcyjne (prace związane z produkcją drzewną, drobne remonty: malowanie, szpachlowanie, glazurnictwo itp.)
  • ogrodniczo-porządkowe (związane z utrzymanie i pielęgnowaniem zieleni, wycinką zieleni inwazyjnej, utrzymanie czystości wokół obiektów i posesji itp.).

Warto podkreślić, że CIS nie będzie działał jako konkurencja w stosunku do firm wykonujących podobne usługi na rzecz samorządów czy przedsiębiorstw. Chodzi raczej o uzupełnienie bądź dodatkowe wsparcie tych usług siłami uczestników CIS.

Centrum Integracji Społecznej w Giżycku rozpoczęło działalność 4 stycznia 2016 r. Jego powstanie poprzedziło podpisanie Porozumienia Międzygminnego przez burmistrza Giżycka oraz wójtów gmin: Giżycko, Wydminy, Miłek i Kruklanek.

Uczestnicy CIS kierowani są przez Ośrodki Pomocy Społecznej lub przez Powiatowy Urząd Pracy. W pierwszym roku istnienia do CIS zrekrutowanych zostanie 40 osób. Tymczasem podczas pierwszych dwóch tygodni rekrutacji do siedziby CIS zgłosiło się ponad 120 chętnych. Zajęcia z pierwszą grupą zaczęły się już 1 lutego, kolejne w marcu i w kwietniu.

Banery

Infolinia dla pracodawców zatrudniających cudzoziemców w Polsce

Stopka strony

Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.